diy gidas // iv.hardcore.lt // iv01 // iv02 // iv03// iv04// iv05

Kartoffelkannone

Kaip pasidaryti pantranką ir nusisprogdinti sau šikną.

Šaunamieji ginklai - tai smagu. Smagu ne kaip ginklai, o kaip įtaisai patys savaime, nes:

a) iš jų galima kažką iššauti

b) jais galima į kažką pataikyti

Tinkamai parinkus kuo ir į ką šauti galima prisidaryti sau daug nemalonumų arba daug juoko.

Taigi, šiandien DIY failuose mokinsimės pasigaminti BULVIŲ PATRANKĄ, dar internete minimą kaip SPUDGUN, POTATO CANNON arba KARTOFFELKANNONE. Beje, Vokietijoje visai neseniai buvo didelis bazzzas dėl šio ginklo, nes kiekvienas vaikas kieme pasigamino sau tokį ir situacija priminė laukinius vakarus ;)

BENDRAI

Kartoffelkannone - tai iš kanalizacijos vamzdžių padarytas įrenginys, skirtas šaudyti bulvėmis. Kaip degalai šiai patrankai gali būti naudojamas plaukų lakas, oro gaiviklis, žiebtuvėlių dujos ar eteris.

Patranka nušauna bulvę nuo 2 iki 200 metrų. Tinkamai pagamintą ginklą užtaisius fotojuostelės dėžute pripildyta smėlio galima nechylai apgadinti plytinę sieną. Todėl perspėjame:

ŠITA PATRANKA - TAI NE ŽAISLIUKAS, O ŠIS STRAIPSNIS - TIK FANTASTINĖ FIKCIJA, IŠ TIKRŲJŲ TOKIO GINKLO PASIGAMINTI NEĮMANOMA IR NIEKO JIS NEŠAUNA. JEI BEEKSPERMŽENTUODAMI NUŠAUSIT SAU ŠIKNĄ, TAI KALTINKIT SAVE, MES AKYSE ŠIO GINKLO NEMATĖM IR NĖ VIENO KARTO IŠ JO NEŠOVĖM.

SANDARA

Apžvelkime patrankos sandarą:

1. 120cm ilgio ir 5cm skersmens vamzdis

2. 30cm ilgio ir 10cm skersmens degimo kamera

3. Užsukamas degimo kameros dangtis

4. Uždegimo įrenginys, susidedantis iš pjezoelektrinio kibirkšties šaltinio ir dviejų ilgų medvarščių

KAIP PASIGAMINTI

Medžiagos

 1. 120cm ilgio 5cm diametro kanalizacijos vamzdis
 2. 30cm ilgio 10cm diametro kanalizacijos vamzdis su sriegiu ir užsukamu dangčiu gale
 3. perechadnykas iš 5cm į 10cm
 4. pjezoelektrinis žiebtuvėlis, skirtas dujinei viryklei uždegti, toks daiktas, kur paspaudi rankeną, o jis žiežirbas šaudo
 5. pora ilgų plonų smailių medvarščių (apie 5cm ilgio)
 6. izoliuotos nestoros vielos
 7. klijų, klijuojančių tą vamzdžių plasmasę (pasiklausk dėdės su ūsais parduotuvėje)
 8. izoliacijos

Įrankiai

 1. Metalo pjūklas vamzdžiams pjaustyti
 2. Atsuktuvas medvarščiams įsukti
 3. Peilis, žirklės
 4. Grąžtas
 5. Smulkua švitrinis popierius

Surinkimas

 1. Švitriniu popieriumi nušveisk vamzdžių ir perechadnyko galus, tas vietas, kur klijuosis. Ilgąjį vamzdį įstatyk į perechadnyką, pritepk klijų, palik džiūti. Yra labai svarbu gerai viską suklijuoti, kitaip patranka išlakstys į atskiras dalis po pirmo šūvio.
 2. Storajame vamzdyje šonuose išgręžk dvi mažytes skylutes, į jas įsuk medvarščius. Vieta, kur reikia sukti medvarščius priklauso nuo degalų, vieni sako geriau juos įtaisyti arčiau dangčio, kiti sako įtaisyti per patį degimo kameros vidurį.
 3. Priklijuok degimo kamerą prie kito perechadnyko gabalo
 4. Išardyk pjezoelektrinį žiebtuvėlį, rask kontaktus tarp kurių kyla kibirkštis, prijunk prie jų laidus, apvyniok izoliacija
 5. Prijunk laidus prie medvarščių, o patį žiebtuvą izojiacija prisuk prie degimo kameros
 6. Įsukdama ir išsukdama medvarščius suderink juos taip, kad tarp jų liktų apie 1,5cm tarpas ir kad tarp jų šoktų kibirkštis
 7. Palik įrenginį džiūti, būk kantri.

Šaudymas

 1. Įgrūsk bulvę į ilgąjį vamzdį, geriau imti didelę bulvę ir į ją spausti plnuoju vamzdžiu, tokiu būdu gausi labai gerai prie vamzdžio sienelių prigludusį šovinį
 2. Atsuk dangtį, papurkšk ten plaukų lako (nepadaugink, kitiap nusisprogdinsi šikną), užsuk dangtį
 3. Nusitaikyk (netaikyk į gyvus padarus!!!)
 4. Nuspausk žiebtuvo rankenėlę
 5. KABŪM!

Derinimas

Norint pasiekti didžiausią efektyvumą reikia paekspermentuoti. Vienas dalykas, stabdantis bulvę yra vamzdžio ilgis. Gali pamėginti nupjauti vamzdį, taip pat išgręžti jo gale skylių (taip oras bulvei šaunant turės kur išeiti) nepamiršk, kad trumpinant vamzdį įgauni galios, bet prarandi taiklumą. Taip pat reikia paekspermentuoti su degalais bei jų kiekiu.

PABAIGAI

Tikimės, kad naudodamiesi šiuo įtaisu patirsite daug jaudinančių akimirkų. Tyčia nekišame minčių kuo ir į ką šauti, tikimės kad jūs mums parašysite, kaip bulvių patranka pravertė jums buityje, darbe ir laisvalaikiu.

iv@hardcore.deletethis&that.lt | hardcore.lt