diy gidas // iv.hardcore.lt // iv01 // iv02 // iv03// iv04// iv05

Tarkim, kad jauna, bet jau kieta, pankroko grupė ŽIURKĖS nori varyt į turą.

 1. Sugalvot, kiek laiko Žiurkės nori keliauti ir kada. Pirmą kartą tikrai neverta važiuot daugiau 2-3 savaičių -- nėra dar tos patirties, nėra kontaktų, įspūdžių ir patirties gausa lengvai gali nuvargint. Gali būt ir kitaip, heh :) Svarbu atsiminti, kad turą ruošti reikia pradėt ne mažiau, kaip prieš pusmetį, taigi Žiurkės jau anxtyvą pavasarį sugalvojo, kad nori keliaut nuo rugsėjo vidurio iki spalio galo.
 2. Sugalvot, kur Žiurkės nori nukeliaut. Tam reikia pasiimt Europos ar Pasaulio žemėlapį ir atrast kokių mėgstamų vietų. Nusibrėžt patogų maršrutą iki tolimiausio taško ir atgal iš jo. Važiuot daugiau nei 400 kilometrų per dieną nesunkiai įmanoma, bet labai jau neįdomu. Tolimai kelionei gerai tinka tarpai po 200-300 km. Rytų Europos šalyse, kur nėra autostradų ir Vakarų Europos šalyse, kur autostrados kainuoja kvailus pinigus svarbu atsiminti, kad paprastais plentais važiuojama ne 100 km/h, o max 70! Taigi, pagal tą maršrutą prisirenkama miestų ir miestelių (Žiurkės sugalvojo po porą variantų, kur galima nuvažiuot kiekvieną dieną, nes žino, kad ne visada gaunasi taip, kaip planuoji). Europos Sajungoje LT piliečiams vizų nereikia, jei manotės važiuot į kitokias šalis, būtinai apsižiūrėkit, ar reikalingos vizos, kiek jos kainuos ir kaip sunku jas gaut. Tuo *tikrai* reikia pradėt rūpintis kuo anksčiau.
 3. Tada imi savo ir draugelių fanzinų kolekciją, internetą ir ieškai adresų norimuose miestuose ir jų apylinkėse. Labai gaila, tačiau gerasis resursas Book Your Own Fucking Life (www.byofl.org) numirė (ir jau prisikėlė), tačiau ten vis tiek galima užsisakyti spausdintą adresų katalogo versiją. Lenkijoje gali padėt www.hc-punk.independent.pl, Vokietijoje www.squat.net, Italijoje www.ecn.org, Rusijoje www.diy.spb.ru, Latvijoje www.tornis.lv ir www.nekac.lv, Baltarusijoje www.375crew.org, info apie kitas šalis turbūt galima rast tų puslapių arba www.hardcore.lt nuorodose. Kartais yra žmonių, padedančių grupėms surasti koncertus, pvz. www.come.to/sunnydays. Taip pat galima naudotis pažintimis su pono redaktoriaus rekomenduotomis dr.Green ir Bora, dar galėtų pagelbėt Spički ir Splitface. Pankroko koncertą Lietuvoje galima gauti parašius į booking@hardcore.n0spęm.lt
 4. Susirinkę kontaktus, Žiurkės surašė laišką, kuris yra siunčiamas visiems potencialiems pagalbininkams. Juos patogiausia siuntinėti e-mailu, tačiau nereikai pamiršti ir apie faxus, telefonu ir paštą -- yra žmonių, kurie principingai nenori naudotis kompiuteriais. Laiške reikia surašyt:
 5. išsiuntus laiškus, belieka laukti. Žiurkės tą laiką praleido smarkiai repetuodami, truputį girtaudami ir besirūpindami kelionei reikalingais daiktais.
 6. Reikalingiausias daiktas ture -- autobusiukas. Pigiausia jį yra turėti, nusipirkti ar pavogti, kadangi taip galima dar kartą važiuot į turą be didesnių rūpesčių. Taip nuvežti tėvus į sodą, spintą iš kaimyno skurstančiam draugeliui ir pan. Nuomoti yra brangu, nuomoti su vairuotoju -- dar brangiau. Kai grupė maža, galima važiuot ir su lengvąja mašina, bet taip tikrai netilps visa reikalinga įranga ir bus mažiau patogu. Drąsūs, mėgstantys nuotykius ir fiziškai stiprūs žmonės taip pat gali keliauti traukiniais ir autobusais. Arba tranzu. Kadangi Žiurkės yra penki pusiau dirbantys dvidešimtmečiai, jie pasiskolino pinigų, sumetė santaupas ir įsigijo padėvėtą autobusiuką, kurį paruošti kelionei papigiai padėjo gitaristo dėdė.
 7. Taip pat reikia prisirinkt žemėlapių. Kuo smulkesnių ir kuo daugiau. Ypač puikus daiktas yra žemėlapiai miestų, kuriuose grosite. Organizatoriai visada atsiunčia kokį nors kelio aprašymą (pažadėjo koncertą ir neparašė adreso? reikalaukit instrukcijų kaip ten patekt. arba nuvažiavę į miestą ieškokit plakatų ant stulpų ir pankų pakelesė. Jie žinos. ieškant kokio orientyro geriausi pagalbininkai yra taksistai).
 8. Sutarus su visais dėl koncertų ir poilsio dienų belieka sulaukt datos ir išvykt. Poilsio dienos, beje, yra tikrai svarbios -- jums juk reix kas vakarą grot po ilgos ir nepatogios kelionės. Tai vargina. Bent 10ą dieną tikrai reikia rast kokią vietą, kur galima dienai apsistot, apsipraust, apsiskalbt, persivalgyt ir užsinuobodžiaut, kad ryt jau norėtųsi grot. Žiurkės, kaip dideli tinginiai, pasidarė po day off'ą per savaitę. visgi pusantro mėnesio keliaut...
 9. kitokie daikčiukai: grupės įrašai, draugelio distro, dar vienas draugelis, kuris gali padėt pavairuot, kraut aparatą ir neliūdėt.
 10. Išvyxtant:
 11. jei viskas tvarkoje, belieka pyptelėti repeticijų kambariui ir važiuot velniop. Grįžę papasakokit!

iv@hardcore.deletethis&that.lt | hardcore.lt