diy gidas // iv.hardcore.lt // iv01 // iv02 // iv03// iv04// iv05

Doro pankrokerio įvadas į rokenrolo kabelių pasaulį

"džekas" dar vadinamas "pirštu" yra 6.3 mm skersmens pailgas kištukas. pilnas angliškas vardas yra 6.3 mm jack arba quarter inch jack (1" == 25.4 mm, 25.4 / 4 = 6.35. biškį sueina :)). atrodo štai taip:

toks yra mono džekas. jis dažniausiai kabinamas ant kabelio, kuriame yra viena izoliuota gija ir ekranuojanti viela. izoliuotas laidas (signalo laidas, bent aš taip kalbu :)) lituojamas prie kontakto, atitinkančio pati galiuką (tip), o ekranas ('masė', 'žemė') -- prie korpuso ar kontakto atitinkančio likusią "piršto" dalį (sleeve).

o stereo džekas atrodo va taip:

jame būna du izoliuoti laidai, kurie lituojami prie atitinkamų galiuko (tip) ir žiedo (ring) kontaktų. jei skirtinguose kabelio galuose skirtingai prikabinsi galiuką ir žiedą, tai stereo kanalai pasikeis vietom ir gal bus juokinga.

ausinių laidų galuose būna 3.5 mm jack. jie dažniausiai sutinkami stereo variante. lituojami taip pat, kaip ir 6.3 mm džekai, tik labiau nepatogūs :) atrodo va taip:

DIN dažniausiai vadinami "rusiškais" bo būdavo tarybinėje ar sovietinio periodo čekiškoje/vengriškoje/etc aparatūroje. čekų pankrokeriai iki šiol dafiga naudoja Tesla ir Vermona techniką su tokiais bjauriais lizdais. irgi būna mono (3 kontaktai) ir stereo (5 kontaktai) variantai. šiaip, DIN, kiek pamenu, kažkokių vokiškų standartų pavadinimas, taigi gali būti ir paslaptingesnių kištukų. anyway, čia kalba apie tuos, kurie naudojami audio technikoje.. atrodo va kaip:

litavimas yra nepatogus :), bet nieko. prie 2 kontakto (pagal žemiau esantį piešinuką) lituojama ekrano viela, prie 3 kontakto lituojamas signalo laidas. patartina 1 ir 3 kontaktus užtrumpinti (prilituoti tarp jų mažutę vielytę), nes kartais aparatūra šnekasi su 1 kontaktu. jei laidas stereo, tai kitą signalo laidą reikia lituoti prie 5 kontakto, ir jį užtrumpinti su 4. piešinuke vaizdas iš to galo, kuriame lituojama:

mano mėgstamiausi (nes tvirtai susijungia, be to laidus su jais labai lengvai galima sujungti į vieną yyyylgą laidą) yra XLR kištukai, dar vadinami "kanonais" arba "mikrofoniniais". net jei mikšeryje ir yra skylės tiek XLR'ams, tiek džekams, vis tiek, labai rekomenduoju mikrofoniniams kabeliams prilituoti XLR'us, bo jų įėjimai yra jautresni. atrodo štai taip:

po kairei yra "mamka" t.y. lizdas, po dešinei yra "papka" t.y. kištukas. ant XLR'ų kontaktai dažniausiai būna pažymėti skaičiukais. tradicinis litavimas -- masė prie 1, hot/signalas -- prie 2, cold -- prie 3. cold laidu gali eiti "phantom power" -- maitinimas vidiniam mikrofono stiprintuvėliui.

RCA kištukai vadinami "tulpėmis", dažniausiai sutinkami ant televizorių ir audio/video aparatūros subinių. dedami ant dvigyslių kabelių, ekranas -- prie korpuso, signalas -- prie kontakto, neįdomu su jais :) atrodo taip:

pastabos?


iv@hardcore.deletethis&that.lt | hardcore.lt